SEC блокує діяльність контрагентів криптоінвесторів

Минулого тижня Американська Комісія з цінних паперів (далі – SEC) тимчасово припинила продаж акцій наступних компаній: Cherubim Interests, Inc. (далі – CHIT), PDX Partners, Inc. (далі – PDXP), Victura Construction Group, Inc. (далі – VICT). Санкції триватимуть з 09:30 16.02.2018 до 23:59 02.03.2018 за Нью-Йоркським часом.
Підставою такого рішення SEC, зокрема, було здійснення купівлі вищезазначеними компаніями цінних паперів зі статусом «ААА» (відповідно до класифікаторів є найнадійнішими) у дочірніх компаній інвесторів у криптовалюти та блокчейн-технології. Окремо SEC зазначила, що CHIT не лише були неспроможні надати у встановлений строк свою фінансову звітність, але ще й взяли на себе зобов’язання щодо фінансування ІСО.
Приймаючи таке рішення, SEC керувалась пунктом А частини першої розділу 12(k) Закону про біржі цінних паперів 1934 року. Дана норма регламентує призупинення будь-якої торгівлі на всіх біржах (окрім тих, що не займаються продажом цінних паперів) у випадку, якщо SEC вбачатиме порушення публічних інтересів та інтересів інвесторів на строк до 10 робочих днів.
SEC нагадало, що у серпні 2017 року вона попереджала інвесторів щодо співпраці з компаніями, що можуть публічно заявити про ІСО чи будь-які події, пов’язані з токенами, котрі вплинуть на ціну компаній.
Також SEC застерегли всіх учасників торгів утриматись від купівлі/продажу акцій компаній, що підпадають під дію санкцій.
Таким чином, SEC фактично заблокувало діяльність компаній, котрі здійснили купівлю акцій третіх осіб у дочірніх компаній, засновники яких виступали інвесторами крипто- та блокчейн-проектів. Наразі важко визначити причини такої поведінки американського регулятора, але деяке занепокоєння у компаній, котрі цікавляться проектами, так чи інакше пов’язаними з криптовалютами, бурхливою хвилею дійшло й до нас.

 

Дмитро Зеленко, молодший юрист практики ІТ права